Details
Model :
- TON-QJ851
Applications :
.png)
Technical Parameter :
| Equipment Model: | TON-QJ851 |
| Dispensing Method: | High-speed jet dispensing (other fluid devices optional) |
| Dispensing Range: | 800 × 500 × 100 (L × W × H) |
| Control System: | Industrial PC |
| Drive Method: | Servo Drive |
| Transmission Method: | Taiwan HIWIN double slide rail + Taiwan HIWIN ball screw |
| Repeatability: | XY axis ±0.01-0.02mm; Z axis ±0.01mm |
| Trajectory Speed: | XY axis 0.1-1200mm/sec; Z axis 0.1-500mm/sec |
| Axis Travel: | X axis 800mm, Y axis 500mm, Z axis 100mm |
| Motion Modes: | Point-to-point, continuous straight line, arc, full circle, polyline on XYZ axes |
| Program Capacity: | 1000 groups, 4000 points per group |
| Communication Ports: | 8 Inputs/8 Outputs; I/O Signal: RS232 |
| Dimensions: Dimensions: | 1450 × 1290 × 1745 (L × W × H) |
| Total Weight: | 800kg |
| Maximum Load: | 20kg |
| Air Supply: | 0.3-0.8 Mpa |
| Power Supply: | AC220V |
| Rated Power: | 1500W |
View more about Panoramic Visual Dispensing Machine (TON-QJ851) on main site
