Double Micro Precision Visual Dispensing Machine (TON-XBD331)
Category: GLUE DISPENSING MACHINE
Specifications
Double Micro Precision Visual Dispensing Machine Supplier in Johor
Double Micro Precision Visual Dispensing Machine Supplier in Kuala Lumpur
Double Micro Precision Visual Dispensing Machine Supplier in Penang
Double Micro Precision Visual Dispensing Machine Supplier Malaysia
Double Micro Precision Visual Dispensing Machine Supplier in Melaka
Details
Model :
- TON-XBD331
Technical Parameter :
| Rated Power: | 400W |
| Dispensing Method: | Fluid device selectable according to adhesive properties |
| Dispensing Range: | Customizable |
| Control System: | Microcontroller + Handheld Programmer Teach Pendant |
| Drive Method: | Servo Drive |
| Transmission Method: | Taiwan HIWIN Double Slide Rail + Ilatite Synchronous Belt |
| Weight: | 65kg |
| Maximum Load: | 10kg |
| Air Supply: | 0.3-0.8 Mpa |
| Power Supply: | AC220V |
View more about Double Micro Precision Visual Dispensing Machine (TON-XBD331) on main site
