Servo Glue Pushing And Dispensing Machine (TON-CCD331AB)
Category: GLUE DISPENSING MACHINE
Specifications
Servo Glue Pushing And Dispensing Machine Supplier in Johor
Servo Glue Pushing And Dispensing Machine Supplier in Kuala Lumpur
Servo Glue Pushing And Dispensing Machine Supplier in Penang
Servo Glue Pushing And Dispensing Machine Supplier in Melaka
Servo Glue Pushing And Dispensing Machine Supplier Malaysia
Details
Technical Parameter :
| Equipment Model: | TON-CCD331AB |
| Dispensing Method: | High-speed jet dispensing (other fluid devices optional) |
| Dispensing Range: | 300 × 300 × 100 (L × W × H) |
| Control System: | CCD control system |
| Drive Method: | Servo drive |
| Transmission Method: | Taiwan HIWIN double slide rail + TBI ball screw |
| Positioning Accuracy: | ± 0.01-0.02mm |
| Maximum Travel Speed: | X-axis 800mm/s, Y-axis 600mm/s, Z-axis 500mm/s |
| Axis Travel: | X-axis 300mm, Y-axis 300mm, Z-axis 100mm, A-axis 360°, B-axis 360° |
| Motion Modes: | Point-to-point, continuous straight line, arc, full circle, polyline on XYZ axes |
| Program Capacity: | 100 groups, 4000 points per group |
| Communication Port: | USB R232 R485 |
| Dimensions: | 530 × 989 × 630 (L × W × H) |
| Total Weight: | Maximum load: 70kg |
| Air supply: | 0.3-0.8 Mpa |
| Power supply: | AC220V |
| Rated power: | 600W |
View more about Servo Glue Pushing And Dispensing Machine (TON-CCD331AB) on main site
