Double Liquid Screw Valve Dispensing Machine (TON-SY331)
Category: GLUE DISPENSING MACHINE
Specifications
Double Liquid Screw Valve Dispensing Machine Supplier in Johor
Double Liquid Screw Valve Dispensing Machine Supplier in Kuala Lumpur
Double Liquid Screw Valve Dispensing Machine Supplier in Melaka
Double Liquid Screw Valve Dispensing Machine Supplier in Penang
Double Liquid Screw Valve Dispensing Machine Supplier Malaysia
Details
Technical Parameter :
| Equipment Model: | TON-SY331 |
| Dispensing Method: | Dual-liquid screw valve (other fluid devices optional) |
| Dispensing Range: | 300 × 300 × 100 (L × W × H) |
| Control System: | Microcontroller + Handheld Programmer Teach Pendant |
| Drive Method: | Servo Drive |
| Transmission Method: | Taiwan HIWIN Dual Slide Rail + TBI Screw |
| Positioning Accuracy: | ± 0.01-0.02mm |
| Maximum Travel Speed: | X-axis 800mm/s, Y-axis 800mm/s, Z-axis 600mm/s |
| Axis Travel: | X-axis 300mm, Y-axis 300mm, Z-axis 100mm |
| Motion Modes: | Point-to-point, continuous straight line, arc, full circle, polyline on XYZ axes |
| Program Capacity: | 1000 sets, 4000 points per set |
| Communication Ports: | USB R232 R485 |
| Dimensions: | 530 × 589 × 730 (L × W × H) |
| Weight: | 70kg |
| Maximum Load: | 10kg |
| Air supply: | 0.3-0.8 Mpa |
| Power supply: | AC220V |
| Rated power: | 550W |
View more about Double Liquid Screw Valve Dispensing Machine (TON-SY331) on main site
