2.6L Single Station Rotary Silicone Dispenser (TON-GJ331)
Category: GLUE DISPENSING MACHINE
Specifications
2.6L single Station Rotary Silicone Dispenser Supplier in Johor
2.6L single Station Rotary Silicone Dispenser Supplier in Kuala Lumpur
2.6L single Station Rotary Silicone Dispenser Supplier in Penang
2.6L single Station Rotary Silicone Dispenser Supplier in Melaka
2.6L single Station Rotary Silicone Dispenser Supplier Malaysia
Details
Technical Parameters :
| Equipment Model: | TON-GJ331 |
| Dispensing Method: | 2.6L silicone bucket |
| Dispensing Range: | 300 × 300 × 100 (L × W × H) |
| Control System: | Microcontroller + Handheld Programmer Teach Pendant |
| Drive Method: | Leadshine Drive |
| Transmission Method: | Taiwan HIWIN Double Slide Rail + Elatai Synchronous Belt |
| Positioning Accuracy: | ± 0.02-0.05mm |
| Maximum Travel Speed: | X-axis 400mm/s, Y-axis 400mm/s, Z-axis 300mm/s |
| Axis Travel: | X-axis 300mm, Y-axis 300mm, Z-axis 100mm |
| Motion Modes: | Point-to-point, continuous straight line, arc, . full circle, polyline, spiral on XYZ axes |
| Program Capacity: | 100 groups, 4000 points per group |
| Communication Port: | USB R232 R485 |
| External Dimensions: | 530 × 589 × 630 (L × W × H) |
| Overall Weight: | 60kg |
| Maximum load: | 5kg |
| Air supply: | 0.3-0.8 Mpa |
| Power supply: | AC220V |
| Rated power: | 400W |
View more about 2.6L Single Station Rotary Silicone Dispenser (TON-GJ331) on main site
