300ml Single Station Hot Melt Glue Dispenser (TON-RR331)
Category: GLUE DISPENSING MACHINE
Specifications
300ml Single Station Hot Melt Glue Dispenser Supplier in Johor
300ml Single Station Hot Melt Glue Dispenser Supplier in Kuala Lumpur
300ml Single Station Hot Melt Glue Dispenser Supplier in Penang
300ml Single Station Hot Melt Glue Dispenser Supplier in Melaka
300ml Single Station Hot Melt Glue Dispenser Supplier Malaysia
Details
Technical Parameter :
| Equipment Model: | TON-RR331 |
| Adhesive Dispensing Method: | 300ml Hot Melt Glue Bucket |
| Dispensing Range: | 300 × 300 × 100 (L × W × H) |
| Control System: | Microcontroller + Handheld Programmer Teach Pendant |
| Drive Method: | Leadshine Drive |
| Transmission Method: | Taiwan HIWIN Dual Slide Rail + Elatai Synchronous Belt |
| Positioning Accuracy: | ± 0.02-0.05mm |
| Maximum Travel Speed: | X-axis 400mm/s, Y-axis 400mm/s, Z-axis 300mm/s |
| Axis Travel: | X-axis 300mm, Y-axis 300mm, Z-axis 100mm |
| Motion Modes: | Point-to-point, continuous straight line, arc, full circle, polyline, spiral on XYZ axes |
| Program Capacity: | 100 groups, 4000 points per group |
| Communication Port: | USB R232 R485 |
| External Dimensions: | 530 × 589 × 630 (L × W × H) |
| Overall Weight: | 60kg |
| Maximum load: | 5kg |
| Air supply: | 0.3-0.8 Mpa |
| Power supply: | AC220V |
| Rated power: | 400W |
View more about 300ml Single Station Hot Melt Glue Dispenser (TON-RR331) on main site
